woman coffee 151005

Рак ендометрію, що вистилає тіло матки, є найпоширенішим видом раку жіночих статевих органів.

Дослідники виявили, що у жінок, які вживали більш ніж 4 чашки кави на день,ризик захворіти на рак ендометрію нижчий на 22%. У жінок, які пили від двох до трьох чашок кави, хворіли на цей вид раку на 7% менше, ніж ті, хто не вживав каву.

Результати показують, що існує зв'язок між споживанням кави і ризиком розвитку раку ендометрія, про що свідчить науковий співробітник в галузі медицини Гарвардської медичної школи в Бостоні і провідний автор цього дослідження.

Зокрема, дослідники виявили, що вживання кави є захисним фактором щодо раку ендометрія.

Для того, щоб визначити вплив кави на ризик розвитку раку ендометрія, вчені вивчили дані 19 попередніх досліджень. Близько 40 000 жінок взяли участь в дослідженні , в тому числі близько 12 000 осіб,в яких було діагностовано рак ендометрію та близько 28 000 осіб, в яких ця патологія була відсутня. Всіх жінок розділили на категорії з нормальною масою тіла та надмірною вагою. Після того, як був визначений індекс маси тіла (ІМТ), дослідники виявили, що захисний ефект,щодо кави, був помічений тільки у жінок, чий ІМТ свідчив про ожиріння. Визначено, що жінки з нормальною вагою не отримали значного впливу від пиття кави, що може пояснюватися тим, що ризик розвитку раку ендометрія існує переважно у жінок з надмірною вагою.

Хоча це дослідження не визначає конкретний механізм дії кави на зменшення ризику захворіти на рак ендометрію, дослідники вважають, що деякі сполуки, що містяться в каві, знижують рівні естрогену та інсуліну, які відіграють певну роль в розвитку такого раку.

Кава була не єдиним напоєм, включеним в дослідження - науковці також розглянули те, як споживання чаю може вплинути на ризик розвитку раку ендометрію. Тим не менш, вони не виявили ніякого зв'язку для чаю.

http://www.livescience.com/54460-coffee-may-lower-endometrial-cancer-risk.html