nanobombАмериканські дослідники розробили систему, мета якої доставка ліків, які містять в собі активні інгредієнти ,що зможуть вбивати ракові клітини.
Вчені з штату Огайо Університету Comprehensive Cancer Center розробили наночастинки, які набухають і лопаються при впливі на них інфрачервоного лазерного випромінювання.
Такі «нанобомби» можуть подолати біологічний бар'єр, що блокує розвиток лікарських агентів, дія яких спрямована на зміну експресії генів в злоякісних клітинах.

До агентів, що змінюють експресію генів, відносять різні форми РНК (рибонуклеїнової кислоти). Однак їх, як відомо, важко використовувати в якості лікарських засобів. По-перше, вони швидко руйнуються, потрапляючи в кров. По-друге, їм важко ввійти в геном пухлинної клітини: звичайні наночастинки потрапляють при цьому в невеликі відсіки, звані ендосомамі, і втрачають можливість пересування всередині клітини.

Нові транспортні системи доставки поряд з терапевтичним агентом містять особливу хімічну речовину, бікарбонат амонію, яке випаровуючись, змушує «нанобомби» набухати і збільшуватися в розмірах. Ця речовина активує тепло в той момент, коли наночастинок зависає в ендосомі та бризки препарату, розлітаючись по клітці, досягають своєї мети.

Як очікується, в терапії будуть використовувати інфрачервоне світло лазерів: він здатний активувати випаровування бікарбонату амонію, проникаючи крізь шкіру на глибину до 2 см. Для більш глибоких пухлин теплової заряд буде доставлятися з допомогою мінімально інвазивної хірургії.
«Нанобомби» можуть бути використані для ефективного знищення пухлин в природних умовах з мінімальним побічним ефектом.

http://www.kurzweilai.net/