breast checkДослідники виявили,що склад бактерій,які живуть в тканині молочної залози, різний у жінок, у яких було діагностовано новоутворення грудної залози в порівнянні з жінками, які не мали пухлинного процесу, за даними дослідження.

Хоча кількість бактерій набагато більша в інших місцях жіночого тіла – таких як порожнини рота, кишечник і піхва - невелике число бактерій присутні і в тканині молочної залози, повідомив Грегор Рід, професор мікробіології і імунології в Західному Університеті в Онтаріо, Канада, і старший автор дослідження.

Науковці вирішили довести,що від кількісного і якісного складу бактерій залежить розвиток пухлинного процесу. Вони вивчали зразки тканини молочної залози у 13 жінок з доброякісними пухлинами, в 45 жінок злоякісними новоутвореннями і в 23 жінок, які не мали даної патології.

Дослідники провели аналіз ДНК на невеликому зразку тканини, яка була видалена, щоб з'ясувати, які види бактерій були присутні. У жінок з пухлинами молочної залози, дослідники використовували тканини, які не були вражені пухлинним процесом, за умовами дослідження.

Вчені виявили , що у жінок, яких діагностовано пухлинний процес, було збільшене число трьох видів бактерій - Enterobacteriaceae, Staphylococcus і Bacillus.

Наприклад, E.coli, яка є одним з видів Ентеробактерій, було більш поширене в грудях жінок з пухлинами.

Цілком можливо, що ці види бактерій можуть сприяти виникненню раку , заключають дослідники.

Був зроблений невеликий лабораторний експеримент з використанням бактерій, які виявлені в жінок з пухлинами. Вчені додали бактерії до клітин молочної залози людини, що ростуть в лабораторних умовах , щоб побачити, як бактерії викликали пошкодження ДНК. Пошкодження ДНК може привести до розвитку раку, свідчать науковці.

Експеримент показав, що два штами бактерій (Enterobacteriaceae і Staphylococcus), що були виділені з тканини молочної залози, здібні викликакати пошкодження ДНК в лабораторних умовах, повідомив Рід.

У жінок , в яких не було діагностовано новоутворень, спостерігались більш високі рівні Lactococcus і Streptococcus. Цілком можливо, що ці типи бактерій володіють протираковими властивостями, хоча це ще остаточно не доведено, сказав Рід.

Деякі дослідження показали, що бактерії Lactobacillus, можуть нейтралізувати канцерогенні

сполуки, заключили вчені.

Дослідження, яке вивчає бактерії молочної залози і як вони можуть вплинути на ризик розвитку раку молочної залози жінок все ще перебуває на початковому етапі. Проте, попередні дослідження підтверджують, що бактерії можуть відігравати певну роль.

Наприклад, грудне вигодовування пов'язане з низьким ризиком розвитку раку молочної залози, і цілком можливо, що грудне молоко допомагає росту корисним бактеріям.

У недавньому дослідженні в Іспанії, дослідники дали жінкам пробіотики і пізніше знайшли типи бактерій, що містяться в пробіотиків в тканини молочної залози жінок.

Вважається, що імунні клітини в кишечнику можуть підібрати пробіотичні бактерії і транспортувати їх до грудей.

Але дослідники зазначили, що з'ясувати, яку саме роль відіграють бактерії в розвитку раку молочної є ще великим питанням, і буде потрібно провести ще багато досліджень.

http://www.livescience.com/

l