solariy rac shkiruНе залишилося сумнівів, що використання солярію та ультрафіолетової лампи підвищує ризик виникнення раку шкіри, стверджують міжнародні експерти. Раніше фахівці оцінювали шкоду, яку завдає солярій як відносну, проте зараз прийшли до висновку, що використання ультрафіолетових ламп дійсно підвищує ризик виникнення раку шкіри. Вчені вважають, що результати дослідження, ускладнять процес виробництва соляріїв.

Дослідники вивчили результати багатьох науково-дослідних робіт. Виявилося, що шкоду для організму від використання соляріїв можна прирівняти до паління чи впливу на організм азбесту. Ризик виникнення меланоми зростав до 75% у людей, які починали регулярно використовувати солярії у віці до 30 років. Крім того, результати декількох досліджень пов'язують ризик виникнення меланоми з використанням соляріїв.
Британські експерти заявили, що використання соляріїв винне в більшій частині випадків захворювання на меланому серед англійців, які перевищують позначку 10 тис. щорічно.

за матеріалами Cancer Council