vitamin c noАмериканські вчені встановили, що вітамін C ефективний для боротьби з лейкозами. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Cell, про нього повідомляє New Scientist.

Експерти встановили, що вітамін С відновлює активність гена TET2 в лейкоцитах, яка при лейкозах пригнічена приблизно наполовину в порівнянні з фізіологічно нормальним рівнем. Саме патологія TET2 є одним з факторів, що дозволяють клітинам пухлини розмножуватися.

До таких висновків автори прийшли, внаслідок проведеного дослідження на мишах. Гризунам протягом 24 тижнів давали високі дози вітаміну С, після закінчення експерименту в контрольній групі, де тварини не приймали вітамін, було в три рази більше випадків аномальної концентрації лейкоцитів в крові, що є одною з ознак початку лейкозу.

Експерти відзначають, що даний спосіб боротьби із захворюванням важко застосувати у лікуванні людей, оскільки гризуни отримували надмірно високі порції вітаміну С - по сто мілілітрів (еквівалентно двом апельсинам) за ін'єкцію. Людині треба було б приймати приблизно в три тисячі разів більше, причому - внутрішньовенно.

За метеріалами https://www.newscientist.com/