Швейцарські вчені створили клітини, які темніють при підвищеному рівень кальцію (гіперкальціємія). Вважається, що це сигнал початку багатьох захворювань, в тому числі і раку.

Результати дослідження опублікували в науковому журналі Science Translational Medicine.

marcer cancer

Татуювання являє собою комплекс спеціальних клітини, які реагують на рівень кальцію і в разі його підвищення виробляють темний пігмент меланін.

Щоб перевірити клітини, дослідники ввели їх мишам. Як і очікувалося, у мишей з раком темні плями з'явилися майже відразу, хоча ніяких інших ознак пухлин не було ще протягом 38 днів.

До підвищеного рівня кальцію призводять одразу кілька видів раку: рак грудей, рак товстого кишечника, простати або легенів. Однак вчені відзначили, що підвищення кальцію в крові сигналізує про безліч інших проблем, які можуть протікати безсимптомно або на ранній стадії.

Дослідники планують продовжити створення клітин, які будуть розпізнавати й інші біомаркери захворювань. За їх словами, розробка клітин поки знаходиться на ранній стадії, але вона може стати ефективним способом для розпізнавання хвороб ще до перших симптомів.