Нове тривале дослідження, цільової категорією якого були жінки з ожирінням в постменопаузі, завершилося. Як випливає з опублікованих результатів - тривале наявність надмірної ваги в дорослому віці значно збільшує показники захворюваності всіх видів раку. Резюме по даній кореляційної залежності було опубліковано 16 серпня в PLoS Medicine (США).

"Наскільки нам відомо, це дослідження є першим, що оцінює вплив надмірної ваги і ожиріння і їх тривалості, на ризик розвитку раку у такий великій статистичної вибірці жінок в постменопаузі", - написали автори на чолі з Мелін Арнольд, доктором медичних наук з Міжнародного Агентства з Досліджень Раку (Ліон, Франція).

Д-р Арнольд і її колеги виявили, що на кожні 10 років зайвої ваги доводиться пов'язаний з ним 7% приросту рівня ризику розвитку багатьох видів раку.

Показники ризику були самими високим для раку ендометрія (17%) і раку нирки (16%).

Для раку молочної залози підвищення ризику склало 5%. А для раку прямої кишки, раку печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, яєчників і раку щитовидної залози - ніяких чітких кореляцій не було знайдено.

Коли автори додатково оцінили ступінь надмірної ваги і час перебування жінки в діапазоні надмірної ваги, то ризики були ще додатково збільшені і була виявлена ​​чітка залежність «ступінь ожиріння - ризик розвитку раку".

Знову ж, ризик був найвищий для раку ендометрія. За кожне додаткове десятиліття, проведене з індексом маси тіла на 10 одиниць вище нормальної ваги, було помічено збільшення ризику раку ендометрія на 37%.

Надмірна вага / ожиріння також пов'язано з підвищеним ризиком розвитку інших серйозних захворювань, включаючи діабет, інсульт і серцево-судинні захворювання.
«Хоча автори в даному дослідженні розглядали тільки зв'язок надмірної ваги з наявністю раку, цілком закономірно, що тривалість і ступінь ожиріння відіграє роль і для розвитку ризику інших захворювань», - пояснив співавтор дослідження професор Антон Калвер.

Дослідження торкнулося тільки жіночої статі, і поки що не можна сказати, чи можуть ці результати бути екстрапольовані на чоловічу стать.
"Чисто технічно ми можемо екстраполювати результати для деяких локалізацій раку, але принципово ми зобов'язані повторити дослідження в чоловічій субпопуляції", - завершив д-р А.Калвер.

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных