cancermol zalГормональна замісна терапія (ГЗТ) комбінацією естрогену і гестагену збільшує ризик розвитку раку молочної залози в набагато більшому ступені, ніж про це повідомлялося раніше. І чим довше тривалість використання ГЗТ, тим більше ризик розвитку злоякісного новоутворення, про що роблять висновок автори нового проведеного дослідження, що опубліковані в британському журналі «Cancerand».

"Наше дослідження показує, що попередні дослідження, ймовірно, недооцінили ризик раку молочної залози при комбінованій естроген-прогестоген ЗГТ," повідомляє провідний автор дослідження Ентоні Джон Свердлов, доктор медичних наук, професор епідеміології Інституту досліджень раку (ICR) в Лондоні.
"Ми виявили, що використання комбінованої ЗГТ збільшує ризик раку молочної залози до трьох разів, в залежності від того, як довго ЗГТ використовувалася".

Про підвищений ризик розвитку раку молочної залози при комбінованій ГЗТ було вперше повідомлено в 2002 році Ініціативою з охорони здоров'я жінок і в 2003 році за даними дослідження Million Women Study, і в той час така новина призвела до різкого падіння використання ЗГТ.
Через деякий час, деякі більш пізні дослідження показали, що немає ніякого збільшення ризику розвитку раку молочної залози.

Так, в останніх посібниках Міжнародного Товариства з Менопаузи про тактику ведення жінок середнього віку, автори стверджують, що ризик розвитку раку молочної залози, що відноситься до комбінованої ГЗТ, становить менше 1 на 1000 жінок в рік всіх випадків її використання, що аналогічно або нижче ризиків, спостережуваних при ожирінні і вживанні алкоголю.

Проте, дослідники Великобританії стверджують, що дослідники в попередніх дослідженнях не вивчали статус жінок протягом тривалого періоду їх життя з оновленням статусу їх здоров'я на тлі ГЗТ, аж до моменту постановки діагнозу раку молочної залози, як це дослідили вони.

"За відсутності такого відстеження стану здоров'я жінок, ми виявили, що підвищений ризик раку молочної залози для комбінованої гормональної терапії буде занижено на ~ 53%."

У дослідження були включені жінки на тлі ГЗТ: ті, що спостерігалися протягом 6,5 років приймали ГЗТ тільки естрогенами, ті, що вживали комбінацію естрогену і гестагену - протягом в середньому 5,5 років, для інших типів ГЗТ (більше половини з яких був тиболон), середня тривалість використання терапії становила 4,5 року.

Майже дві третини жінок, які використовували ГЗТ, при включенні в дослідження припинили її приймати в подальшому.

Всього було досліджено 39 183 жінки, вік яких припадав на період менопаузи.

Отримані результати дослідження демонструють, що жінки, які приймали комбіновану ГЗТ протягом в середньому 5,4 років, мали в три рази більший ризик розвитку раку молочної залози, в порівнянні з тими, хто її не використав (P <0,001).

Протягом наступних 15 років прийому такої терапії, цей ризик збільшився ще більш ніж в три рази (P = 0,002).

Доктор Джонс і його колеги також відзначили, що збільшений індекс маси тіла у жінок на тлі застосування ГЗТ підвищував ризик раку молочної залози серед спостережуваних (Р <0,001).

У відповідь на опубліковані результати дослідження, Хізер Каррі, доктор медичних наук, представник Королівського коледжу акушерів - гінекологів, і Глава Британського Товариства Менопаузи, заявив, що ГЗТ є ефективним засобом лікування симптомів менопаузи.

"Тим не менш, ризики і вигоди різні для кожної жінки, в залежності від її власної історії хвороби, історії її сім'ї і вираженості симптомів менопаузи", - зазначив він.
"Для того, щоб прийняти або не прийняти ГЗТ або інші види лікування небажаних симптомів менопаузи, слід пам’ятати, що це є індивідуальним вибором жінки, і її суб'єктивної оцінки ступеня ризику раку молочної залози, якщо він переважає для неї над користю нової якості життя без таких симптомів, маючи на увазі , що безліч і інших чинників збільшує ризик розвитку раку молочної залози, наприклад, фактори неправильного способу життя, "уклав д-р Каррі.

Дослідження фінансувалося: «Breast Cancer Now» , ICR, Центр біомедичних досліджень Королівського Національного Інституту досліджень в галузі охорони здоров'я

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных