Новий скринінг-тест на основі аналізу крові може допомогти поліпшити ранню діагностику колоректального раку завдяки своїй простоті і зручності для пацієнта.

Недоліком є ​​те, що новий тест не настільки чутливий і точний, як колоноскопія.

Затверджений в квітні 2016 року, Epi proColon (Epigenomics AG) є першим тестом колоректального скринінгу, заснованим на аналізі крові, і заслуговує на те, щоб отримати визнання FDA.

Цей молекулярний тест виявляє денатурат ДНК Septin 9 в плазмі крові, який збільшується у випадках колоректального раку і може бути виявлений в пухлинній ДНК товстої і прямої кишки. Це дозволяє розглядати його біомаркером для раннього виявлення колоректального раку.

Тест доступний в Європі з 2012 року, він також продається в інших країнах, включаючи Китай.

Основною перевагою Epi proColon є те, що він дозволяє швидко, легко і неінвазивно використовуватися в осіб, які уникали раніше інших методів скринінгу.

Тест був розроблений більше 4 років тому за допомогою Quest Diagnostics і ARUP [пов'язаних з ними регіональних і університетських патологоанатомів] і пройшов лабораторні випробування.

Дані з двох клінічних досліджень були використані в процесі прийняття рішення про ефективність тесту.

У першому дослідженні порівнювали ефективність Epi proColon і колоноскопії в 1544 морфологічних зразках, взятих у осіб у віці від 50 до 85 років, які мали середній ризик колоректального раку.

Чутливість Epi proColon склала 68,2% (95% довірчий інтервал [ДІ], 53% - 80%), а специфічність 80% (95% ДІ 77,9% - 82,1%). Негативне прогностичне значення склало 99,7% (95% ДІ 99,6% - 99,8%) і позитивне прогностичне значення склало 2,4% (95% ДІ, 2% - 3%).

У другому дослідженні порівнювали точність Epi proColon до дослідження зразків калу на зміст крові (FIT) у 290 учасників. Epi proColon не поступався перед в чутливості (72,2% для Epi proColon проти 68% для FIT), але був слабкішим в специфічності (80,8% проти 97,4%).

З 203 осіб в групі Epi proColon, 202 був використаний скринінг-тест. З цієї групи, 30 осіб мали позитивний результат тесту; з них 17 осіб далі мали колоноскопію, і у 10 з них були виявлені і вилучені поліпи.

У FIT групі з 210 учасників, яким було запропоновано тест калу, 185 завершили його (88,1%). Виявлено 3 позитивні результати, і 1 людина після колоноскопії з виявленим поліпом товстої кишки, успішно прооперовано в подальшому.

Проводяться також випробування з включенням пацієнтів з високим ризиком колоректального раку.

Розпочато і аналогічне випробування для вивчення ефективності скринінг тесту для виявлення раку легенів.

Roxanne Nelson, BSN, RN ASCO

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных