Swissmedic-Швейцарське агентство з видачі дозволів та контролю використання терапевтичних продуктів (лікарських засобів і виробів медичного призначення), оголосило 17 серпня 2016, що власники дозволу на збут інгібіторів тирозинкінази (ІТК) BCR-ABL bosutinib BCR-ABL (Bosulif®), дазатініб ( Sprycel®), іматиніб (Gleevec®, Glivec® GIST, іматиніб Sandoz, іматінібTeva®, іматиніб Zentiva®), нілотініб (Tasigna®) і ponatinib (Iclusig®) повідомляють про потенційний ризик вірусу гепатиту В (ВГВ або HBV) після того, як розпочато лікування цими препаратами.

У пацієнтів, які є хронічними носіями HBV, відбулися випадки реактивації ВГВ після отримання ІТК BCR-ABL. Мали місце випадки реактивації ВГВ індукованої гострої печінкової недостатності або блискавичного гепатиту, який привів до пересадки печінки або смерті.

Рекомендації

Пацієнти повинні бути перевірені на наявність інфекції ВГВ до початку лікування із застосуванням ІТК BCR-ABL.
Фахівцям в області захворювань печінки та з досвідом у лікуванні HBV-інфекції слід проводити консультації до початку терапії з ІТК BCR-ABL у пацієнтів з позитивною серологічної реакцією на HBV, в тому числі у пацієнтів з активним захворюванням, а також у хворих з позитивним тестом на HBV-інфекцію, що з'явилося вже під час лікування.

У носіїв вірусу , які потребують лікування із застосуванням ІТК BCR-ABL, слід уважно стежити за будь-якими ознаками або симптомами активної інфекції HBV протягом всього лікування та через кілька місяців після припинення лікування.

Власниками маркетингових прав на ці BCR ABL ІТК є AriadPharmaceuticals (Європа) Sàrl, Bristol-MyersSquibb SA, Novartis Pharma AG Швейцарія, Pfizer AG, Helvepharm AG, SandozPharmaceuticals AG і Teva Pharma AG.

За матеріалами Swiss agency for the authorisation and supervision of therapeutic products (medicinal products and medical devices)

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных