За результатами опитування, сім з десяти пацієнтів з поширеним раком отримують консультативну допомогу з питань паліативної терапії та догляду в спеціалізованих ESMO Центрах комплексної онкології та паліативної допомоги. Такі дані були озвучені на Конгресі ESMO 2016 року в Копенгагені.

Було підкреслено, що тільки в цьому році було відкрито ще 14 підрозділів, в результаті чого загальна кількість Центрів склала в цілому 200 і розташовані вони в 42 країнах світу. У планах існує ще відкриття 9 підрозділів.
Програма Центрів, що заснована на принципах і позиціях ESMO, є прикладом ініціативи підтримки інтегрованих програм в онкології та паліативному лікуванні в усьому світі, основна мета якої - зменшити тяжкість фізичного і психологічного стану онкологічних хворих на період отримання ними протиракового лікування і до кінця життя.

Починаючи з 2003 року ці спеціалізовані онкологічні центри, досягнувши високого стандарту інтеграції медичної онкології та паліативного лікування, надають посильну допомогу всім нужденним пацієнтам. Ліцензія на даний вид діяльності є дійсною протягом трьох років і в 2016 році приблизно 74 центру повинні пройти повторну акредитацію.

Огляд, представлений на Конгресі, оцінив особливості та рівень інтеграції послуг з паліативного лікування в ESMO - центрах, провівши опитування їх керівників (стандартна серія з 78 питань). Відповіді були отримані від 152 опитаних (83%) з 184 центрів, з яких 105 (76%) знаходяться в Європі. Більше ніж 80% підкреслили, що відкриття програми паліативної терапії значно зміцнило статус їх онкологічних центрів.
В цілому, 70% пацієнтів з прогресуючим раком отримали консультативну допомогу і паліативне лікування. Це сталося в медіані 90 днів до смерті у амбулаторних хворих і за 10 днів до смерті у стаціонарних хворих.
ESMO - центри мають досить високий рівень інфраструктури для надання паліативної терапії та пацієнтам з прогресуючою стадією хвороби. Більше однієї третини центрів (36%) мали статус онкологічного центру третього рівня, а 22% мали статус медичного закладу загального профілю третього рівня. Середнє число ліжок - 550.
Майже всі центри (90%) мали стаціонарні відділення, в той час як у 88% були і амбулаторні клініки паліативного лікування, 71% установ мали реанімаційні ліжка. Фахівці суміжного профілю були співробітниками в 95% центрах і в 65% центрів містили в штаті фахівців з подвійними сертифікатами (фахівець - онколог і фахівець з паліативного лікування).
Всі ESMO - центри провели дослідження за наданою паліативної терапії за останні три роки. Основною темою цього дослідження було управління больовим синдромом. Публікація результатів даного дослідження очікується.
Ці результати показують, що у зростаючої спільноти ESMO - центрів інтегрованої онкології та паліативної терапії є високий рівень затребуваності і можливість широкого поширення в світі.

ESMO 2016 Congress / Press & Media

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных