Колоректальний рак посідає третє місце серед найбільш поширених видів раку, щорічно діагностованих в США. Оксаліплатин, хіміотерапевтичний препарат на основі сполук платини, є частиною стандартної схеми ад'ювантної хіміотерапії FOLFOX (оксаліплатин з 5-фторурацилом [5-FU] і лейковоріном [LV]) для лікування стадії III і в деяких випадках (особливо високого ризику) - стадії II раку ободової кишки. Хоча оксалиплатин, як правило, добре переноситься, деякі загальні побічні ефекти, такі як нудота, блювання і периферичні нейропатії, досить часто реєструються при його введенні.

Автори повідомили про випадок синдрому оксалиплатин-індукованої підвищеної проникності капілярів у 63-річного чоловіка на етапі проведення 12-го (і заключного) циклу FOLFOX для стадії III колоректального  раку. На підставі аналізу даних світової літератури з даної проблеми, автори стверджують, що це перший зафіксований випадок синдрому підвищеної проникності капілярів (СППК) у зв'язку із застосуванням оксаліплатину. В даний час не існує будь-яких заходів профілактики СППК. Тому реєстрація наступних аналогічних або схожих випадків СППК, індукованих застосуванням оксаліплатину, має життєво важливе значення, так як розвиток СППК веде до виникнення і швидкого прогресування різних супутніх патологій і, як наслідок, зростання смертності. Якщо врахувати, що будь-яких стандартних методів терапії СППК сьогодні не існує, стає зрозумілим, що рання діагностика СППК має особливо важливе значення для поліпшення результатів лікування пацієнтів.

1. Brandon J Anderson - Department of Medicine, Medical University of South Carolina, Charleston, SC, USA
2. Lindsay L Peterson - Department of Medicine, Division of Hematology & Oncology, Medical University of South Carolina, 173 Ashley Avenue, BSB 104, MSC 635, Charleston, SC 29425, USA.

Journal of Oncology Pharmacy Practice, October 2016, 725-728

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных