Специфічні імунні клітини допоможуть прогнозувати рецидив раку кишечника

Пілотне дослідження, проведене в університеті Отаго (Нова Зеландія), дозволило припустити, що пацієнти з колоректальним раком, які мають певний тип імунних клітин в області новоутворення, можуть демонструвати більш високі показники.

Команда дослідників з кафедри мікробіології та імунології виявила людей, у яких в  пухлині був підвищений вміст регуляторних Т-лімфоцитів (Treg) для ефекторних Т-клітин. Такі пацієнти виявилися схильні до більш тривалої ремісії, ніж ті, у кого концентрація Treg була меншою.

В роботі було вивчено 32 випадки колоректального раку на ранній (II) стадії. Спостереження за пацієнтами тривало понад 5 років. За цей період у 13 осіб захворювання рецидивувало, а у 19 - ні. Результати опубліковані в міжнародному журналі «Імунологія раку, імунотерапія».

Використання нової техніки чисельної оцінки кількості клітин, які інфільтруюють пухлину - Immunoscore - дозволило виявити, який тип імунних відповідей має зв'язок з виживанням пацієнтів.

За словами однієї з співавторів дослідження К. Ward-Hartstonge, отримані дані означають, що оцінка імунної відповіді у пацієнтів з колоректальним раком може допомогти визначити, хто з них має більш високу ймовірність рецидиву та потребує додаткового лікування. На думку вчених цей підхід дозволить індивідуально призначати певний обсяг терапії, цілеспрямовано відбираючи тих пацієнтів, які її потребують.

За даними цієї ж групи дослідників, близько чверті пацієнтів, які раніше, за допомогою інших методів оцінки, були віднесені до групи «низького ризику», знову зіткнулися з рецидивом хвороби. Пацієнти з груп «низького ризику» зазвичай не отримують хіміотерапію та променеву терапію, оскільки вважається це недоцільним.

Новий підхід до розподілу пацієнтів за групами ризику з оцінкою кількості Treg для ефекторних Т-клітин, можливо, дозволить більш точно виявляти людей з високим ризиком рецидиву хвороби і лікувати їх більш ефективно.

За метеріалами Journal for ImmunoTherapy of Cancer