Нова модель для прогнозування функції нирок під час хіміотерапії

Британські дослідники розробили точніший спосіб оцінити функцію нирок у пацієнтів з онкологічними захворюваннями, що може зробити дозу хіміотерапії безпечнішою.
"Майже кожен пацієнт з раком отримує вимірювання функції нирок у вигляді оцінки ШКФ (швидкості клубочкової фільтрації), і це значення має вплив на прийняття багатьох рішень про лікування. Але досі ми не знали найкращий спосіб вимірювання цієї оцінки у пацієнтів з діагнозом «Рак», - зазначив Тобіас Яновиц, доктор медичних наук, професор Кембриджського інституту онкологічних досліджень Великобританії (CRUK). Визначення ШКФ має важливе значення для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, оскільки воно може спрогнозувати прогресування захворювання, виміряти будь-які несприятливі ефекти лікарського засобу для ключових функцій організму та визначити, чи буде певний препарат у заданій дозі безпечним. Досі оцінювати ШКФ було складно та найчастіше результат був неточний.
"Точність дозування хіміотерапії дуже важлива. Занадто сильна хіміотерапія може бути токсичною і навіть може загрожувати життю, але замала доза хіміотерапії може бути неефективною проти раку ", - сказав Едвард Вільямс з Інституту CRUK в Кембриджі. "Наша модель повинна допомогти лікарям вичислювати дози хіміотерапії із більшою точністю і тим самим зменшити ризик токсичності або неефективності лікування".
Британські дослідники вивчили 2582 пацієнтів, використовуючи точні вимірювання ШКФ, щоб забезпечити золотий стандарт та методи статистичного моделювання для створення найкращої математичної моделі. Модель також дозволяє оцінити невизначеність оцінки. Фокусуючи тестування своєї нової моделі на точність дозування карбоплатину, вони виявили, що модель зменшила можливість неправильного дозування з рівня більш ніж 20% до 11,7%. Ця нова модель доступна безкоштовно клініцистам в Інтернеті.
"Це - спосіб вимірювання того, наскільки добре функціонують нирки пацієнтів, і як швидко хіміотерапевтичні препарати (такі як карбоплатин) виводяться з організму. Саме це допомагає зробити наше лікування більш точним та відповідним до індивідуальних потреб кожної людини", - зазначив Пітер Джонсон, головний клініцист CRUK Cambridge Institute.

За матеріалами Сlinical Оncology (J Clin Oncol, липень, 2017)

vista vstavki cancer gastric 3

vista vstavki cancer gastric 2