Результати цілого ряду досліджень, представлені на щорічному з'їзді Американського товариства клінічної онкології в Чикаго, демонструють революційний потенціал імунотерапії в лікуванні злоякісних новоутворень, які важко піддаються терапії, зокрема раку сечового міхура та легень.

 

Одне з них, що було проведено під керівництвом доцента Арьюна Васанта Балара з Нью-Йоркського університету, показало, що розроблений компанією Genentech препарат антитіл тесентрік (Tecentriq) зменшив розміри пухлин сечового міхура у чверті з 119 пацієнтів з пізніми стадіями захворювання, які взяли участь у дослідженні  При цьому медіана виживаності для них склала майже 15 місяців. Для порівняння, медіана виживаності при використанні традиційних хіміотерапевтичних підходів становить 9-10 місяців.

Тесентрік, що надає імунній системі можливість атакувати ракові клітини, продемонстрував ефективність навіть при лікуванні пацієнтів з пізніми стадіями раку сечового міхура, яким не можна проводити хіміотерапію з причини поганого стану здоров'я.

На підставі попередніх результатів даного дослідження Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) в прискореному порядку дало дозвіл на комерційне використання препарату.

Дослідники планують провести більш масштабне клінічне дослідження тесентріка в якості терапії першої лінії за участю пацієнтів з пізніми стадіями раку сечового міхура, який  вражає переважно людей похилого віку, більшість з яких курять або курили в минулому.

Новий імунотерапевтичний підхід у комбінації зі знищуючим ракові клітини агентом також продемонстрував свою перспективність у лікуванні пацієнтів з дрібноклітиннм раком легень - найбільш агресивній формі раку легень, на яку припадає від 10% до 15% від усіх пухлин цього органу. До такого висновку вчені, що працюють під керівництвом Чарльза Рудіна (Charles Rudin) з Меморіального онкологічного центру ім. Слоуна Кеттерінга, прийшли на підставі результатів окремого клінічного дослідження, в якому взяли участь 74 пацієнти.

Ця терапія являє собою комбінацію хіміотерапії і нового Імунопрепарату ровалпітузумаба тезіріна (rovalpituzumab tesirine, Rova-T), розробленого стартапом Stemcentrx, нещодавно придбаним американською лабораторією AbbVie.

Дана комбінація блокувала зростання пухлини у 98% пацієнтів з високими рівнями білка DLL3, що експресується клітинами дрібноклітинного раку легень. При цьому у 39% учасників дослідження була зареєстрована регресія пухлини. Серед них було кілька пацієнтів, яким, за оцінками лікарів, залишалося жити не більше року.

Європейське дослідження, результати якого були також представлені на з'їзді, продемонструвало багатообіцяючі результати застосування імунотерапії, яка вибірково впливає на білок claudine18.2, який експресується клітинами раку шлунку на пізніх етапах захворювання.

Цей препарат - IMAB362, розроблений німецькою компанією Ganymed Pharmaceuticals, також застосовувався в комбінації з хіміотерапією.

Згідно з результатами клінічного дослідження за участю 161 пацієнта з агресивними пухлинами шлунку, ця комбінація значно збільшувала виживаність пацієнтів, яка склала 13,2-16,7 місяця в порівнянні з 8,4-9 місяцями для пацієнтів групи контролю, що пройшли тільки курс хіміотерапії.


Remedium  June 2016

Заинтересовала статья?

Введен недействительный тип данных

Введен недействительный тип данных