conf kiev kmkoc 1
conf kiev kmkoc 4
conf kiev kmkoc 3

19 травня 2017 р. медична громадськість м. Києва та України відзначила сімдесятирічний ювілей Київського Міського  Клінічного Онкологічного Центру (КМКОЦ). Провідні онкологи з різних регіонів країни, вчені, практичні фахівці, організатори охорони здоров'я, представники фармацевтичних компаній взяли участь у ювілейній Всеукраїнській науково-практичній конференції «70 років онкологічної служби м. Києва. Історія, досягнення та перспективи розвитку». В урочистій частині заходу, яка була відкрита в стінах заслуженого лікувального закладу м. Києва, взяли участь представники Київської міської державної адміністрації. Кращі співробітники онкоцентру були відзначені почесними грамотами та цінними подарунками. Доповіді та спілкування учасників науково-практичної конференції відбулися в «Конгрес Готелі Пуща».

Історія онкологічної служби м. Києва розпочалася 8 травня 1947-го року. Тоді перший онкологічний диспансер було відкрито на базі 1-ї Центральної поліклініки (нині МКЛ №9). Свій сучасний вигляд онкоцентр набув у 1990 р. завдяки керівництву П.І.Олейніченко.

Сучасний КМКОЦ є потужним центром надання спеціалізованої онкологічної допомоги з поліклінікою на 350 щоденних відвідувань і стаціонаром на 600 ліжок, де працюють понад 150 висококваліфікованих лікарів біля 30-ти спеціальностей. Щорічно тут отримують лікування та проходять діагностику понад 30 тисяч пацієнтів. Установа стала однією з провідних центрів надання спеціалізованої допомоги в Україні. Саме тут вперше були відкриті централізована цитологічна лабораторія, дитяче онкологічне відділення, відділення паліативної допомоги, центр ядерної медицини.

У КМКОЦ виконуються всі види сучасної діагностики та лікування, зазначив головний лікар Олександр Миколайович Клюсов в своїй доповіді «Медико-соціальне обґрунтування удосконаленої моделі надання онкологічної допомоги в умовах великого міста». На завершення свого звернення до учасників конференції Олександр Клюсов привітав усіх співробітників онкологічного центру з ювілеєм, побажав здоров'я, професійного зростання, нових досягнень і успіхів в роботі.

Більш докладно історію розвитку онкологічної допомоги в м. Києві розкрив у своїй доповіді акад. НАН України, директор НДІ експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, д.мед.н. Чехун В.Ф. Він так само зачитав привітання колективу КМКОЦ від президента НАН України акад. Патона Б.Є. і вручив пам'ятний подарунок.

Від імені Асоціації онкологів України з вітальним словом виступив її президент, акад. АМН України, д.мед.н. Думанський Ю.В.

Доповідь головного експерта МОЗ зі спеціальності «Онкологія», завідувача кафедри онкології Запорізької медичної академії післядипломної освіти, д.мед.н. проф. Ковальова О.О. «Онкологія початку 21 століття: від гірчичного газу до персоніфікованого лікування та імунотерапії раку» був присвячений сучасним тенденціям лікування онкологічних хворих. Особливу увагу проф. Ковальов О.О. приділив інтер- і інтратуморальній гетерогенності, а також еволюції пухлини, необхідності молекулярного її профілювання, яке лежить в основі вибору тактики ведення онкохворого.

Про перспективи розвитку системи управління якістю медичної допомоги в онкологічній службі розповів у своїй доповіді проф., д.мед.н. Котуза А.С.

 Особливість і важливість післядипломної освіти для підтримки сучасного рівня професіоналізму лікаря-онколога розкрив у своєму виступі проф. кафедри онкології КМАПО, д.мед.н. Гордійчук П.І. Особливу увагу він приділив створенню Єдиного координаційного центру безперервної освіти лікарів. Ще одна важлива частина онкологічної служби України - організація допомоги онкохворим дітям - була предметом обговорення проблем дитячої онкології та її перспектив проф., зав. кафедри онкології та дитячої онкології ХМАПО д.мед.н. Дудніченко О.С.

Всі доповіді з великим інтересом були сприйняті учасниками ювілейного форуму, жваві обговорення і наукові дискусії після засідання конференції пройшли в теплій дружній атмосфері.