Топ-10 міжнародних організацій, що видають гранти на розвиток медицини

Фонд Білла і Мелінди Гейтс

http://www.gatesfoundation.org/Pages/home.aspx

Бюджет 37 мільярдів доларів. Один з найбагатших людей світу Білл Гейтс, який заснував компанію Microsoft, створив власний благодійний фонд разом із дружиною Меліндой в 1994 році. У липні 2008 року він залишив пост голови ради директорів Microsoft, щоб цілком присвятити себе управлінню Фондом. Загальну вартість активів - 54 мільярди доларів - склали не тільки гроші Гейтса, але і внесок бізнесмена Уоррена Баффета. Фонд займається боротьбою з важкими захворюваннями, допомогою бідним верствам населення, а також підтримкою освіти і охорони здоров'я.

Британський благодійний фонд Wellcome Trust

http://www.wellcome.ac.uk/

Бюджет понад 20 мільярдів доларів. Благодійний фонд Wellcome Trust був заснований в 1936 році в Лондоні в пам'ять про фармацевтичного магната Генрі Уелком. Фонд займається фінансуванням наукових і медичних досліджень. Фонд сприяє дослідженням в області молекулярної генетики, імунології, розробкам нових лікарьских препаратів.

Медичний інститут Говарда Хьюза (Howard Hughes Medical Institute)

http://www.hhmi.org/

Бюджет 17,5 мільярда доларів. Американський промисловець, інженер, льотчик і режисер Говард Хьюз був одним з найбагатших людей свого часу. У 1953 році він заснував медичний інститут, бюджет якого складався тільки з 75 тисяч акцій авіаційної компанії Hughes Aircraft. Однак після смерті Говарда Хьюза в 1976-му бюджет Медичного інституту виріс до 15 мільйонів в 1978 році. Протягом усіх цих років інститут фінансував багато досліджень в області генетики, імунології та молекулярної біології.

Благодійний фонд Форда (Ford Foundation)

http://www.fordfound.org/

Бюджет 11 мільярдів доларів. Син американського автомобільного магната Едсель Форд заснував Фонд в 1936 році спільно з двома головами компанії Ford Motor для фінансування наукових, освітніх і благодійних проектів у тому числі в медичній галузі. За весь час було розглянуто 40 тисяч проектів і видано 2 тисячі грантів.

Благодійний фонд Lilly Endowment

http://www.lillyendowment.org/

Бюджет 10,8 мільярда доларів. Фонд був заснований Джозіаном Лілі-старшим спільно з синами на основі сімейного бізнесу - фармацевтичної компанії Eli Lilly. Фонд фінансує проекти та дослідження в області охорони здоров'я, освіти і релігії. У 2008 році їм було виділено 50 мільйонів доларів на захист екології та ліквідацію надзвичайних ситуацій, розробку інноваційних досліджень в медицині.

Фонд Роберта Вуда Джонсона (Robert Wood Johnson Foundation)

http://www.rwjf.org/

Бюджет 10 мільярдів доларів. Цей Фонд в 1936 році створив Роберт Вуд Джонсон II, спадкоємець засновника компанії Johnson & Johnson. Фонд допомагає малозабезпеченим з хронічними захворюваннями і боротьбі із залежністю людей від медичних препаратів. З 1991 по 2003 рік Фонд витратив 446 мільйонів доларів на розробку програм проти куріння в США, а з 2007-го почав програму боротьби з ожирінням у дітей і підлітків. Фонд підтримує молодих вчених у інноваційних дослідженнях в медицині. 

Благодійний фонд У.К. Келлога (W. K. Kellogg Foundation)

http://www.wkkf.org/

Бюджет понад 8 мільярдів доларів. Один з найбагатших людей світу, лауреат Нобелівської премії, держсекретар США Вілл Кейт Келлог створив свій благодійний фонд в червні 1930 року. Келлог пожертвував понад 66 мільйонів доларів на программи Фонду. Фонд займається підтримкою розвитку наукових досягнень серед молоді, жертвує гроші на розвиток медицини катастроф, досліджень в різних напрямах медичних наук.

Фонд Вільяма і Флори Хьюлетт (William and Flora Hewlett Foundation)

http://www.hewlett.org/

Бюджет 8 мільярдів доларів. Засновник компанії Hewlett-Packard Білл Хьюлетт створив однойменний благодійний фонд в 1966 році разом з дружиною Флорою. Щорічно Фонд Вільяма і Флори Хьюлетт жертвує в середньому близько 300 мільйонів доларів на боротьбу з забрудненням екології, на фінансування поліпшення рівня медичної освіти і охорони здоров'я.

Благодійний фонд Роберта Боша (Robert Bosch Foundation)

http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/index.asp

Бюджет 6-7 мільярдів доларів. Роберт Бош, ім'я якого відомо нам за назвою однойменної компанії-виробника техніки, організував свій фонд в Німеччині в 1964 році. Фонд Роберта Боша активно підтримує програми розвитку медичної освіти, проведення наукових досліджень, сприяє винаходам в різних галузях охорони здоров'я та гуманітарною допомогою.

Фонд Девіда і Люсіль Паккард (The David & Lucile Packard Foundation)

http://www.packard.org/home.aspx

Бюджет 6-6,5 мільярда доларів. Другий президент компанії Hewlett-Packard Девід Паккард і його дружина Люсіль заснували свій фонд в 1964-му. Ця благодійна організація намагається в першу чергу поліпшити здоров'я дітей, фінансуючи різні медичні дослідження і наукові розробки, а також вкладає гроші в охорону природи. Бюджет фонду - 6,2 млрд доларів. У 2016 році фонд пожертвував 224 млн.