Міжнародні фонди, що підтримують розвиток медичних наукових проектів та програм

Програма академічних обмінів ім. Фулбрайта - Fulbright Specialists Program http://www.fulbright.org.ua/

найстаріша і найбільш відома у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу. З'явилася вона на згарищах повоєнної Європи. Молодий сенатор Вільям Фулбрайт мав можливість, завдяки науковим стипендіям, побувати в Європі. Розмірковуючи над тим, як запобігти повторенню таких війн, Фулбрайт вирішив, що тільки вмінням думати про світ як одну глобальну одиницю людство зможе зберегти себе.
Включає наступні напрями:
Fulbright Graduate Student Exchange Program - для студентів та випускників ВНЗ;
Fulbright Faculty Development Program, International Fulbright Science and Technology Award - для молодих викладачів та дослідників, для кандидатів та докторів наук, аспірантів;
а також програми для юнаків:
Fulbright Scholar Program,
Fulbright-Kennan Program,
Fulbright New Century Scholars Program,
Fulbright Scholar-in-Residence Program,
U.S. Fulbright Scholar Program

Фонд Елтона Джона The Elton John AIDS Foundation (EJAF) www.ejaf.org

є однією з найвідоміших неурядових організацій в світі. Вона реалізує інноваційні навчальні програми з профілактики ВІЛ / СНІДу та підтримки ВІЛ-позитивних людей. З часу заснування фонду в 1992 році Елтон Джон виділив більше 125 мільйонів доларів для реалізації необхідних програм в 55 країнах світу.

Ініціатива Фонду Клінтона по ВІЛ / СНІДу www.clintonfoundation.org

уклала ряд угод щодо радикальної зміни політики догляду та лікування в країнах, що розвиваються. Перша угода, укладена в жовтні 2003 року, знизила вартість антиретровірусних препаратів першої лінії наполовину по відношенню до мінімальних світових цін. У січні 2004 було підписано ще одну угоду з провідними медико-технологічними компаніями. Вона дозволила знизити вартість CD4 і лабораторних тестів по визначенню вірусного навантаження на 80%.

Благодійний фонд Інституту дослідження раку - Cancer Research Institute http://www.cancerresearch.org/

Напрямки підтримки: загальна та онкологічна імунологія.

Напрями діяльності: організація стажувань дослідників, які недавно отримали вчений ступінь і спеціалізуються в загальній або онкологічної імунології.

Вимоги до заявників: претендент повинен мати вчений ступінь (M.D., Ph.D. або V.M.D.) і проводити дослідження під керівництвом спонсора, який несе формальну відповідальність перед організацією, що надала кошти. Без обмежень громадянства; робота може бути виконана в США або за кордоном.

Науковий благодійний фонд Іспанської асоціації боротьби з раком - Fundacion Cientifica de la Asociacion Espanola Contra el Cancer http://ong.consumer.es/aecc-asociacin-espaola-contra-el-cncer.67

Заснований в 1972 році.

Напрями діяльності: проводить фундаментальні дослідження в галузі попередження онкологічних захворювань, присуджує гранти організаціям і окремим ученим, включаючи стипендії на дослідження в області онкології в Іспанії і за кордоном, займається збором статистичних епідеміологічних даних, поширює інформацію і бере участь в міжнародних конференціях.

Стипендіальний благодійний фонд Голди Меїр - Golda Meir Fellowship Fund http://www.adelaide.edu.au/graduatecentre/scholarships/postgrad/pgtravel/golda_meir.html

Напрямки підтримки: медицина, природничі та прикладні науки, сільське господарство. Цілі: сприяння дослідницької підготовці перспективних вчених.

Вимоги до заявників: немає обмежень у громадянстві. Стаж роботи після отримання вченого ступеня не повинен перевищувати трьох років.

Фінансові умови: грант включає стипендію, оплату транспортних витрат і квартири.

Тривалість: рік з можливістю продовження терміну ще на рік. Терміни подання заявок: 1 грудня.

Програма стипендій Всесвітньої організації охорони здоров'я - World Health Organization - Fellowships Program http://www.paho.org/english/hsp/hsr/fellowships.htm

Фінансуються види діяльності: стипендії для індивідуальних досліджень і для групової діяльності в сфері медичної освіти. У суму стипендії входить власне стипендія, плата за навчання та транспортні витрати.

Вимоги до кандидатів: кандидати висуваються урядом країн-членів ВООЗ; кандидати повинні мати досвід роботи в галузі медицини або в системі охорони здоров'я, задовільне знання мови, якою ведеться підготовка, і вік до 55 років. Заявки надсилаються за 6-9 місяців до передбачуваного початку стажування.