Стартап Grail, який розробляє методи діагностики раку на ранніх стадіях за аналізом крові, отримав $ 900 млн інвестицій від великих фармакологічних компаній і Amazon - найбільше в історії фінансування в галузі медичної діагностики.

Grail був створений в січні минулого року гігантом в області генетичного редагування, компанією Illumina, і спочатку отримував фінансування від «батька» і групи інвесторів з Кремнієвої долини, включаючи Джеффа Безоса, Білла Гейтса і Google Ventures.

Тепер до них приєдналися Johnson & Johnson Innovation, Amazon, Bristol-Myers Squibb, Celgene, Merck і інші. $ 900 мільйонів - це тільки початок, заявило керівництво стартапу, і вони сподіваються зібрати більше $ 1 млрд після раунду.
Але навіть початковий збір вже став найбільшим на сьогодні в області медичної діагностики. До речі, інший стартап, Freenome, розробник технології рідкої біопсії, отримав $ 65 млн. А з 2015 по 2016 інвестори вклали $ 1,8 млрд в медичні діагностичні компанії.

Суть технології Grail полягає в тому, щоб знаходити в крові ДНК раку ще до того, як з'являться симптоми захворювання. Та ж сама ідея лежить в основі рідкої біопсії, використання зразків крові для отримання генетичної інформації про те, як клітини пухлини реагують на певну терапію. Якщо Grail (або Freenome) це вдасться, то у нас з'явиться перший аналіз крові на рак, діючий на випередження.
Illumina сподівається, що Grail стане більш незалежною завдяки новим вливанням, і збирається вивести своїх представників з ради директорів стартапу, повідомляє TechCrunch.

За матеріалами techcrunch.com