Американське товариство клінічної онкології (ASCO): Оптимізація протипухлинної терапії метастатичного раку передміхурової залози.

Morris MJ, Rumble RB, Basch E, Hotte SJ, Loblaw A, Rathkopf D, Celano P, Bangs R, Milowsky MI.

Протягом десятиліть не відбувалося змін в алгоритмі терапії пацієнтів з метастатичним гормоночутливим раком передміхурової залози, які раніше не отримували лікування. Стандартним підходом була андрогендеприваційна терапія агоністами рилізинг-фактора лютеїнізуючого гормону (АДТ). Минулого року були отримані результати чотирьох великих досліджень, де вивчалась доцільність додавання доцетаксела або абіратерона до АДТ у цих хворих.

bikalutamide50 15

У дослідженнях GETUG-AFU 15, STAMPEDE і CHAARTED оцінювався вплив додавання доцетаксела до АДТ на загальну виживаність. Ризик смерті достовірно знижувався в групі доцетаксела в дослідженнях STAMPEDE (N=2962, HR=0,7) і CHAARTED (N=790, HR=0,73). Дослідження GETUG-AFU 15 виявилося негативним.

У дослідженнях LATITUDE і STAMPEDE оцінювався вплив на загальну виживаність додавання абіратерона (з преднізоном/преднізолоном). Абіратерон продемонстрував вражаючі результати. Так, ризик смерті в дослідженні LATITUDE знижувався на 38% (N=1199, HR=0,62) і на 37% в дослідженні STAMPEDE (N=1917, HR =0,63).

На підставі цих результатів Американське товариство клінічної онкології (ASCO) рекомендує додавати доцетаксел або абіратерон до АДТ у хворих на метастатичний гормоночутливий рак передміхурової залози, які не отримували раніше лікування. Крім того, абіратерон може застосовуватися у пацієнтів, що мають високий ризик прогресування. Так як прямого порівняння між абіратероном і доцетакселом не проводилося, вибір препарату може залежати від стану пацієнта, наявності у нього супутніх захворювань, можливості перенести хіміотерапію, доступності та вартості препаратів.

Джерело: J Clin Oncol. 2018 May 20;36(15):1521-1539.

bikalutamide50 15