Чи пов'язаний з розвитком раку прийом гормональних препаратів?


Дослідження жінок, які використовували стимулюючі гормони для лікування безпліддя, показало, що немає прямих доказів більш високого ризику розвитку раку, повідомляє AFP.

Отримані результати суперечать ряду досліджень останніх років, що лікування безпліддя гормональними препаратами може підвищити ризик онкологічного захворювання.

Лікарі пропонують кілька гормональних препаратів для стимуляції яєчників виробляти яйцеклітини, заготовлені для екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

В останні роки, в деяких дослідженнях було піднято питання безпеки, що стосується того, як препарати підвищують рівень жіночих гормонів естрадіолу і прогестерону, які, як вважають, відіграють певну роль в грудях, яєчниках і розвитку раку матки.


Але нове дослідження показало, що доказів високого ризику гормональної терапії занадто мало і що картина, в цілому, обнадіює.

Дослідження проводилося серед майже 10 тисяч 30-річних жінок, які отримували лікування від безпліддя в п'яти американських клініках в період з 1965 по 1988 рік. Протягом цього періоду, лікарі діагностували серед групи випробовуваних 749 випадків раку молочної залози, 119 - раку матки і 85 - раку яєчників.

Дослідження виявило підвищений ризик раку молочної залози, але не інші види, серед підгрупи жінок, які інтенсивно брали кломифен в 12 і більше циклах лікування.

Не було підвищеного ризику онкозахворювань серед тих, хто приймав гонадотропіни, крім як в підгрупі жінок, які залишалися бездітними після лікування.

За даними дослідників, більшість попередніх досліджень були слабкими, тому що спостерігали за малим числом хворих і протягом коротких періодів.

У доповіді йдеться про те, що багато жінок все ще відносно молоді, а ці види раку, як правило, з'являються в більш пізні роки.

Дослідження було представлено в понеділок в Мюнхені, Німеччина, на щорічній конференції Європейського товариства репродукції людини і ембріології.