За 10 років захворюваність на злоякісні новоутворення в жіночій популяції збільшилася на 9%, а в чоловічій - на 6%.

Вчені з Інституту ім. Роберта Коха, що в Берліні (Німеччина) оприлюднили інформацію про стан захворюваності на рак. Дані свідчать, що в період з 2004 по 2014 рр. щорічний приріст кількості діагностованих злоякісних утворень серед чоловіків збільшилась на 6%, у жінок – на 9%. Кожного року в Німеччині на рак захворюють 249,2 тис. чоловіків і 227 тис. жінок. А протягом життя з онкологічним захворюванням стикається кожен другий.

 


У загальному найбільш поширеними злоякісними захворюваннями є рак грудної залози (69,9 тис.), кишківника (61 тис.), передміхурової залози (57,4 тис.) і легень (53,8 тис.). Серед жінок найпоширенішим раковим захворюванням є рак грудної залози, у чоловіків – рак простати.

У чоловіків істотним чинником зростання захворюваності є збільшення тривалості життя. Якщо виключити вплив віку, то виявляється, що захворюваність серед чоловіків за 10 років фактично знизилася на 10%. У жінок виключення чинника віку істотно картину не змінює – приріст захворюваності (+3%) все одно відзначається. Приріст у жінок багато в чому викликаний зростанням числа випадків раку легенів, що пов’язано з курінням, у чоловіків частота таких захворювань знизилася.