Ovochi racЗгідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, рак - основна причина смерті в світі, проте 1 з 3 випадків можна запобігти. Таблетки, яка захистить від раку, звичайно ж, немає, але, дотримуючись кількох правил, можна знизити ризик розвитку раку.

Зменшити вагу

Зайві кілограми підвищують шанси розвитку зразу кількох видів раку, в тому числі стравоходу, підшлункової залози, товстої кишки, нирки і щитовидної залози. Якщо кожна доросла людина скоротить свій індекс маси тіла (показник вашого жиру) на 1%, він може скоротити число нових випадків раку на 100 000 чоловік.

Вживати менше червоного м'яса

Це пов'язано з більш високим ризиком раку товстої кишки і шлунку.

Постійне використання сонцезахисного крему

Промені сонця можуть принести більше шкоди, ніж просто сонячний опік. Ультрафіолетове випромінювання може викликати рак шкіри. І люди, які проводять багато часу на сонці, мають вищий ризик. Більшість випадків виліковні, якщо їх виявляють і лікують на ранніх стадіях, але вони можуть бути небезпечними для життя, якщо поширюються на інші частини вашого тіла. Сонцезахисний крем з фактором захисту від сонця (SPF) 30 чи вище може допомогти захистити вас.

Вживати більше овочів

Овочі та фрукти можуть допомогти запобігти раку горла, дихальної труби і стравоходу.

Не розраховувати на харчові добавки

Дієта, багата овочами, фруктами і цільними зернами, краще, ніж харчові добавки, щоб знизити ризик розвитку раку.  Добавки можуть допомогти з певними умовами, але не робіть ставку на них, щоб запобігти раку.

Скоротити вживання цукру

Продукти або напої з великою кількістю цукру мають величезну кількість калорій. Це може змусити вас набрати вагу, і, можливо, збільшити ризик розвитку раку. Повністю виключати вживання цукру не потрібно, але звертайте увагу на склад продуктів, які ви вживаєте.

Більше рухатись

У людей, які займаються фізичними вправами, менше шансів розвитку раку товстої кишки, молочної залози або матки.