images rak pidshlУ журналі «Journal of the National Cancer Institute» були опубліковані результати дослідження, проведеного на базі Гетеборзького університету (University of Gothenburg), Швеція
Згідно з цими даними, відкриті нові маркери, що дозволяють визначити рак підшлункової залози на дуже ранній, навіть, доклінічній стадії. Виявлені онкомаркери настільки специфічні і можуть бути визначені в крові навіть за деякий час до початку власне онкопроцесу, іншими словами, дозволяють передбачити розвиток раку підшлункової залози.
В ході дослідження було доведено, що кісти підшлункової залози є предиктором розвитку раку.

Хоча поява кіст в тканини підшлункової - явище, особливо у літніх людей, дуже поширене, достовірний зв'язок між наявністю кіст та прогнозом їх перетворення в злоякіне новоутворення, була обгрунтована статистично достовірними клінічними показниками. Однак далеко не всі типи кістозних утворень підшлункової залози можуть перетворитися в рак.

Вченим вдалося виявити біомаркери, що дозволяють з 97% вірогідністю визначити, чи перетвориться ця кіста в рак чи ні.

На думку дослідників виявлення цих маркерів в крові можна розцінювати як вагомий прогностичний фактор ризику розвитку раку підшлункової залози.