solariy rac shkiruСолярій становить більшу небезпеку для здоров'я людини, ніж куріння, стверджують дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Вони з'ясували, що кількість ракових захворювань шкіри, викликаних солярієм, перевищує кількість випадків раку легенів, асоційованих з курінням.

«Ми знали, що засмагання в соляріях пов'язане з раком шкіри. Але конкретні цифри були невідомі. У нашому дослідженні ми хотіли з'ясувати, наскільки поширений негативний вплив солярію на здоров'я популяції в Сполучених Штатах і в усьому світі », - зазначила доктор Елені Лайнос, автор дослідження, дерматолог з університету в Сан-Франциско..

В останні роки Всесвітня організація охорони здоров'я та Американська академія дерматології виступають проти засмагання в соляріях. ВООЗ вважає солярій канцерогенно небезпечним і стверджує, що він представляє таку ж загрозу здоров'ю, як і куріння. Робоча група ВООЗ виявила, що люди, які часто засмагали в соляріях до досягнення 30-річного віку, на 75% частіше були схильні до розвитку меланоми - найбільш смертоносної форми раку шкіри.

В рамках нового дослідження вчені з Сан-Франциско об'єднали дані, зібрані в період з 1986 по 2012 рік у рамках 88 попередніх досліджень. Ця робота включає медичні записи майже 500 000 чоловік, що проживають в США, Австралії і 14 країнах Східної та Західної Європи. Згідно з цими даними, близько 55% студентів і 36% дорослих коли-небудь загоряли в солярії. У всіх вікових групах переважна більшість відвідувачів солярію становили жінки.

Після обробки даних учені прийшли до висновку, що щорічно не менше 419 000 випадків базальної і плоскоклітинної карциноми і майже 11 000 випадків меланоми викликані засмагою в соляріях. Для порівняння: в тих же країнах, які були включені в дослідження, тільки близько 363 000 випадків раку легенів в рік пов'язують з курінням.

«Абсолютно всім пора усвідомити, що солярій - це канцероген номер один. На жаль, поки ця інформація не поширена настільки, щоб кожен, який вирішив отримати гарну засмагу в солярії, чітко усвідомив, що це смертельно небезпечно », - уклали дослідники.