rac mol zЗа словами проф. Мартіна Піккарта, експерта в лікуванні раку молочної залози:

  • РМЗ не розвивається за дні чи тижні! Завжди можна звернутись до іншого спеціаліста з приводу варіантів лікування
  • Багатопрофільна консультація перед початком лікування дуже важлива, не варто її недооцінювати. Потрібно надати письмовий звіт цієї консультації лікуючому лікарю і терапевту.
  • Часто недооцінюють і важливість патолологічного дослідження пухлини. Вся стратегія лікування залежить від детального і стандартизованого патологічного дослідження в лабораторії, у спеціалістів, в яких є досвід проведення таких досліджень. Якщо аналізи проводились в лабораторії з обмеженим досвідом в діагнозах РМЗ, розумно провести друге, незалежне патологічне дослідження.
  • Доступ до нових речовин або методів в контексті добре спланованого і ретельно проведеного клінічного випробування має більше переваг, чим ризиків на всіх стадіях хвороби. Пацієнтам важливо питати у лікарів, які саме клінічні дослідження їм підходять.
  • Після лікування РМЗ можливе настання вагітності, особливо, якщо яєчники не пошкоджені вживанням визначених токсичних хіміотерапевтичних препаратів.тЦе треба відкрито обговорювати з молодими жінками, які хочуть зберегти свою фертильність. У жінок, які завагітніли після терапії з приводу РМЗ, ні вагітність, ні подальше грудне вигодовування не збільшує можливості рецидиву.

За матеріалами ESMO (рекомендації для пацієнтів)