rak no patsientВченим, з дослідного центру Університету Гаваї, був встановлений механізм, за яким деякі ракові клітини переміщаються в ході метастазування. Дана наукова робота надасть медикам можливість краще зрозуміти процес поширення пухлин в організмі, що дозволить розробляти нові методики для лікування раку.

Поширення онкології за допомогою метастазів аргументується комплексом мутованих білків під назвою онкогени, які змушують клітини ракової пухлини безконтрольно розмножуватися і провокувати їх рух. Незважаючи на те, що дія онкогена орієнтована на підвищення швидкості поширення клітин, складність метастазів залишає їх невивченими для медиків.

Доктором Джо У. Рамосом, заступником директора Центру онкології UH, і його колегами були спрямовані зусилля на вивчення здатності онкогенов і пов'язаних з ними сигналів провокувати порушення перебігу процесів життєдіяльності клітини, а також активувати високомобільну і інвазивну поведінку клітин ракової пухлини.

Отримані в результаті наукової роботи висновки, які були опубліковані в Працях Національної академії наук, або PNAS, дозволили визначити механізм включення онкогенами білка RSK2, необхідного для поширення ракових клітин в організмі пацієнта. Доктором Рамосом за сприяння його колег було виявлено утворення сигнального концентратора білком RSK2, що включає білки під назвою RhoA і LARG. Медики виявили, що запуск даного сигнального вузла провокує рух клітин ракової пухлини. Отримані дані дозволяють розширити знання щодо здатності ракових клітин поширюватися в організмі в ході метастазування, а також можуть служити базою для визначення точних цільових показників для препаратів, що зупиняють метастазування у пацієнтів з діагностованою онкологією при наявності мутацій.

Як зазначив доктор Рамос, результати дослідження викликають великий інтерес у медиків, оскільки вони можуть забезпечити розробку методик для блокування інвазії ракових клітин і зупинки метастазів, що є основною проблемою у боротьбі з раком. Вчені сподіваються на те, що подальший розвиток дослідження дозволить застосувати розробки в умовах клініки для лікування ракових пухлин молочної залози, мозку, меланоми та інших форм онкології, а також послужить базою для створення препаратів, орієнтованих на даний сигнальний центр.

 

НОВИНИ ОНКОЛОГІЇ

12.01.21 835

Кияни, які потребують лікування Гефітинібом, можуть отримати його…

Кияни, що страждають на місцеворозповсюджений або метастатичний…
12.01.21 423

Кияни, які потребують лікування Еверолімусом, можуть отримати його…

Кияни з раком молочної залози, нирковоклітинним раком та…
12.01.21 311

Кияни, які потребують лікування Гефітинібом, можуть отримати його…

Кияни, що страждають на місцеворозповсюджений або метастатичний…
12.01.21 411

Кияни, які потребують лікування Абіратероном, можуть отримати його…

Кияни з метастазуючим кастраційно-резистентним раком передміхурової залози…
kanceroheny n p
13.07.20 2831

М’яка дієта