images rak pidshlНагрівання і заморозка ракових клітин пухлини підшлункової залози призводять до їх загибелі і, попереджують повторному утворенню пухлини, з'ясували вчені з США. Результати роботи були опубліковані в журналі Liver and Pancreatic Sciences.

Подвійна термічна абляція - нагрівання і заморожування - клітин пухлини підшлункової залози призводять до загибелі цих клітин, встановили дослідники. Вони нагрівали і охолоджували вирощені в лабораторії пухлинні клітини, при цьому фіксуючи відсоток їх загибелі і те, як швидко вони знову починали ділитися.

Виявилося, і заморозка, і нагрів вбивають основну частину клітин, але частина тих, що вижили призводить до появи нової пухлини. Однак послідовний вплив на клітини спочатку холодом, а потім теплом призводив не тільки до загибелі майже всіх клітин, але і до припинення поділу інших.

Автори роботи розраховують, що цей метод в подальшому може бути використаний в клінічній практиці. Забезпечувати вплив на пухлину дослідники планують за допомогою спеціального надтонкого катетера, розробкою якого займається частина команди.