rac i spadkovistЗгідно з даними опитування, проведеного вченими з Університетського коледжу Лондона і Університету Лідса, недостовірні новини, що публікуються в ЗМІ, змушують мільйони людей помилково вважати, що деякі повсякденні предмети викликають рак.

Так, близько 40% дорослих вважають, що стрес і харчові добавки можуть призвести до раку, при цьому на даний момент немає переконливих доказів цих питань. Кожна третя людина даремно побоюється, що електромагнітні хвилі, вироблені Wi-Fi і рентгенівськими променями, а також вживання генетично модифікованих продуктів є факторами ризику розвитку раку. При цьому 19% опитаних вважають, що до раку неминуче призводить використання мікрохвильових печей, в той час як 15% людей впевнені, що вживання води з пластикових пляшок може викликати утворення пухлин. Такі результати були отримані в ході опитування 1330 осіб.

Крім цього фахівці також заглибилися в справжні причини раку, на які багато людей не звертають уваги. Наприклад, 12% людей не знають, що куріння викликає рак, а дві п'ятих добровольців зовсім не вважають фактором ризику розвитку раку сонячний опік, який на ділі може потроїти ймовірність виникнення раку шкіри. Проте, віра в міфічні причини раку зовсім не означає, що людина має більше шансів вести неправильний спосіб життя. За словами дослідників, люди, які в більшій мірі були обізнані про справжні причини розвитку раку, рідше курили.

Також зазначається, що з початку століття число людей, які вірять в недоведені причини раку, збільшилася. Це може бути результатом змін у доступі до новин та інформації через Інтернет і соціальні мережі, вважають вчені. «Життєво важливо поліпшити суспільне просвіта про причини розвитку раку, якщо ми хочемо допомогти людям приймати обґрунтовані рішення щодо свого життя», - говорить доктор Самюель Сміт. Так, майже 4 з 10 видів раку можна було б уникнути, дотримуючись здорового харчування, виконуючи більше фізичних вправ і відмовившись від куріння.

 За даними "Новости онкологии"