breast checkРак грудей вважається жіночою хворобою і мало хто з чоловіків підозрює, що це захворювання може вразити одного з них. Однак деякі чоловіки, особливо ті, у кого родичі по жіночій лінії хворіли на рак грудей, знаходяться в групі ризику.

Згідно зі статистикою, близько 80% чоловіків, які перебувають в групі ризику захворювання на рак грудей, не знають, що у чоловіків буває цей вид раку. Крім цього, ніхто з опитаних чоловіків ніколи не отримував подібну інформацію від свого медичного фахівця.

В ході дослідження, результати якого були опубліковані в жовтневому випуску журналу American Journal of Nursing, вчені опитували чоловіків з групи підвищеного ризику, у яких в родині з боку матері були випадки захворювання на рак грудей. Виявилося, що 79% з них не знали, що у чоловіків буває рак грудей, а 43% зізналися, що, якщо вони захворіють, це завдасть серйозного удару по їх чоловічому самосприйнятті.

Рак грудей у ​​чоловіків зустрічається досить рідко і, найчастіше, ця проблема ігнорується як ЗМІ, так і медичними фахівцями. Однак же, на думку дослідників, лікарі зобов'язані інформувати чоловіків про ймовірність захворіти на рак грудей, особливо тих, хто перебуває в групі ризику.