hriazniy vozduhВчені Університету штату Арізона прийшли до висновку, що людська діяльність сприяє поширенню онкологічних захворювань не тільки серед населення, а й серед тварин, що мешкають в природному середовищі.

Дослідники називають такі чинники, що сприяють розвитку злоякісних новоутворень, як хімічне забруднення атмосфери та гідросфери, виділення радіаційного випромінювання з ядерних установок, накопичення пластику, а також використання пестицидів.

Крім того, проблеми зі здоров'ям викликаює світлове забруднення, яке збиває добові ритми і викликає гормональні зміни, що може збільшити ризик захворювання на рак.

За словами авторів, Homo sapiens можна визначити як онкогенний вид, хоча на даний момент мало відомо, наскільки сильно розвиток сучасної цивілізації зумовлює розвиток і поширення ракових пухлин у диких видів.

Рак зустрічається у всіх видів, що були вивчені людиною, у той же час немає даних про захворюваність в різних популяціях тварин, що ускладнює оцінку впливу антропогенної діяльності.