vakcina ot recidiva melanomyЛікарі сподіваються, що рідинна біопсія зможе виявляти хворобу ще до її прояви.

Результати аналізу крові, взятих у людей, хворих на 10 різних видів раку, допоможе вченим незабаром діагностувати наявність пухлини в організмі ще до того, як хвороба проявить якісь симптоми, пише британське видання The Guardian.

Такий аналіз вчені називають рідинної біопсією.

В основі лежить аналіз слідів ДНК пухлинних клітин, які вільно циркулюють в крові. Особливо ефективно цей метод показав себе при діагностиці раку яєчників і підшлункової залози.

У дослідженні взяли участь більше 1600 осіб, з яких 749 були хворі, а у 878 захворювання було діагностовано недавно. Тест був найбільш точним для діагностики раку підшлункової залози, яєчників, печінки і жовчного міхура. Вірно він визначив розвиток пухлини у чотирьох з п'яти пацієнтів. Трохи скромніші результати у діагностики меланоми та лімфоми - 79 і 73% відповідно, рак легені за допомогою цього аналізу було виявлено у 59% пацієнтів.

Вчені сподіваються, що незабаром цей тест буде вдосконалений і його можна буде використовувати для діагностики будь-яких форм раку на ранніх стадіях, йдеться в статті.