cholesterol organismАмериканські медики прийшли до висновку, що цукровий діабет другого типу може сигналізувати про розвиток раку підшлункової залози. За словами експертів, на такі невтішні висновки вказують результати відразу декількох досліджень.

Медики попередили, що злоякісні пухлини, які з'являються в підшлунковій, є вкрай підступними. Повідомляється, що лише вісім відсотків хворих з таким діагнозом мають шанс прожити до п'яти років.

Основною причиною такого сумного явища дуже складна діагностика раку підшлункової залози. Справа в тому, що навіть високий розвиток сучасних діагностичних інструментів не завжди допомагає впоратися з цим завданням, передає журнал Національного інституту онкології США.

Для підтвердження теорії онкологи проаналізували дані про 50 тисяч пацієнтів за період з 1993 по 2013 рік. Виявилося, що у людей, які страждають на діабет другого типу, багаторазово підвищується ризик виявлення раку підшлункової залози. При цьому більшій небезпеці були схильні пацієнти з ендокринним захворюванням на ранніх стадіях.

«Отримані нами дані підтверджують гіпотезу про те, що недавно почався діабет - це прояв раку підшлункової залози», - заявили вчені. Вони уточнили, що довгострокове ендокринне захворювання є вагомим фактором ризику злоякісної пухлини.