rac i spadkovistВчені провели серію експериментів на мишах.

Німецькі вчені, з Технічного університету Мюнхена, опублікували нові дані про значний вплив стану кишкової мікрофлори на здоров'я. Дисбаланс мікрофлори кишечника може спровокувати ріст злоякісної пухлини в товстій кишці.

Ще недавно вважалося, що бактерії в поєднанні з клітинним стресом впливають на розвиток запальних процесів в кишечнику і при наявності процесу зростання злоякісної пухлини повинні бути присутніми маркери запалення. Але автори нової роботи переконалися, що рак кишечника не завжди супроводжується запаленням. При активації транскрипційного білка у гризунів, які не страждають запаленнями, все одно виявилися ознаки розвитку раку.

Вирішивши перевірити теорію про вплив дисбактеріозу на появу раку у людей, вчені проаналізували дані тисячі пацієнтів з колоректальним раком. В результаті вони встановили: рецидив захворювання траплявся при більшій частці збою фактора ATF6.

«Проявляючи високу активність специфічний білок, може служити маркером підвищеного ризику розвитку пухлини в товстій кишці. У таких випадках можна застосовувати мікробну терапію, але для початку необхідно дослідити склад бактерій », - констатували в результаті вчені.