rac i spadkovistУ високих людей вища ймовірність розвитку раку, оскільки вони мають більше клітин в своєму тілі. На кожні додаткові 10 см вище середнього зросту небезпека пухлин збільшується на 12%.

Нове дослідження показало, що у людей з високим зростом підвищений ризик утворення пухлин. В середньому, він збільшується на 10% при перевищенні середнього зросту на 10 см. Дослідники вважають, що високий зріст підвищує ймовірність утворень у жінок на 12%, а у чоловіків на 9%.

Автори дослідження вважають, що це пояснюється великою кількістю клітин в організмі. А чим більше клітин, тим вища ймовірність того, що вони почнуть неконтрольовано ділитися і мутувати, що викликає пухлини.

А ось деякі різновиди карликовості, як з'ясовується, значно знижують ймовірність раку. Дослідження дозволяє припустити, що гормон під назвою IGF-1 впливає на механізми розвитку раку. Цей гормон прискорює швидкість поділу клітин в міру їх зростання, він також підвищує ймовірність того, що дані клітини перетворяться в пухлинні. Дослідники з Каліфорнійського університету в Ріверсайді відштовхувалися від середнього зросту чоловіка в 175 см і середнього зросту жінки в 162 см. Вони оцінили ймовірність розвитку 23 видів раку. У жінок найчастіше високий зріст підвищував ймовірність розвитку пухлин щитовидної залози, шкіри, кишечника, яєчників, матки, грудей, а також лімфоми.

У чоловіків високий зріст провокував пухлини щитовидної залози, шкіри, кишечника, жовчних проток, нирок і центральної нервової системи, а також лімфоми.