rak no patsient

У новому дослідженні, результати якого опублікував науковий журнал «Proceedings of the National Academy of Sciences», вчені повідомили про здатність аденоми простати захищати чоловіків від розвитку раку. Фахівці встановили: при аденомі злоякісна пухлина не росте.

Як пояснюють лікарі, при аденомі простати виникає утворення - вузлик, який з часом збільшується. Таке зростання змушує чоловіків почати набагато частіше відвідувати туалет.

Але, як з'ясувалося, не тільки. Автори нового дослідження виявили: якщо у чоловіка з'явилися і аденома простати, і ракові клітини, то аденома в такому випадку виявляється стримуючим фактором для розвитку раку.

«При аденомі вузлик,  який утворився із залозистого епітелію починає здавлювати злоякісну пухлину, тим самим ефективно захищаючи від її росту і розвитку», - констатували вчені.

Науковцями була розроблена комп'ютерна програма, що дозволяє спостерігати за розвитком процесів, які відбуваються в чоловічому організмі при виникненні аденоми простати і злоякісних пухлинних клітин. У цій програмі об'єднали 3-вимірну модель розростання простати і дані МРТ-сканування пухлин, отримані від декількох пацієнтів.

Згідно з даними цього алгоритму, за наявності доброякісної гіперплазії передміхурової залози (вона ж аденома простати) розвитку пухлини і раку не спостерігалося протягом року. Однак без аденоми простати злоякісна пухлина за рік активно розвивалася і збільшувалася в більш ніж в 6 разів.