son v lik

Вчені з Університету Гонконга проаналізували вплив на людський організм нестачу сну. Виявилося, недосип здатний пошкоджувати ДНК. І далі, не відразу, можливо, у віддаленому майбутньому, може стати причиною раку.

Аналізувався стан 49 співробітників медичного закладу. Половина спостережуваних виходили в нічну зміну, і у цих 24-х осіб був істотний недолік сну - вони проводили спали не більше 2-4-х годин на добу. Висипатися днем ​​їм не давали інші справи. За аналізом крові дослідники встановили, що у досліджуваних, які страждали від нестачі сну, розривів в ДНК виявлялося на 30% більше, ніж у тих, що добре виспався. Подальша робота в темний час доби тільки поглиблювала становище - відновлення ДНК йшло повільніше, що ставало причиною загибелі клітин.

Для молодих людей (а досліджувалися саме молоді здорові лікарі) недосипання зазвичай не здається серйозною проблемою. Але, як з'ясували вчені, нехтування сном в молодості вкрай небезпечне. Недостаток сну викликає в організмі порушення, які можуть з часом провокувати рак. Всім людям у віці від 18 до 60 років просто необхідно спати не менше 7 годин на добу. Але, на жаль, не всі поспішають дотримуватись цієї рекомендації.