Morning run Група онкологів з Австралійського католицького університету займається розробкою комплексів лікувальних вправ для хворих на рак. На думку цих фахівців, гімнастику слід включити в план терапії при онкології разом з хірургічними втручаннями, хіміотерапією та променевою терапією. Правильно підібрана лікувальна фізкультура дає можливість мінімізувати ряд побічних ефектів терапії раку, а також прискорити відновлення пацієнта.

Згідно із зібраними онкологами даними, тільки один з десяти онкопацієнтів приділяють фізичним вправам належну увагу. Більшість хворих переконані в тому, що їм слід максимально багато відпочивати і уникати фізичної активності. Завдання лікарів: роз'яснити пацієнту можливі негативні наслідки такої позиції і направити до фізіотерапевта, який спеціалізується на реабілітації після спеціалізованого лікування. Такий фахівець може на підставі своїх знань і досвіду розробити індивідуальний план фізичних вправ.

Регулярні тренування допомагають онкохворим подолати побічні ефекти від лікування, а також сприяють зниженню відносного ризику рецидиву раку. 

Спеціальні тренування при онкології дають можливість нормалізувати самопочуття у зв'язку з агресивним лікуванням, мінімізувати процес погіршення загальної фізичної форми, протидіяти втомі і психологічному дискомфорту. За умови повного виконання приписів лікаря і постійного моніторингу фізичного стану гімнастика для онкохворих - це цілком безпечне заняття. Ризик ускладнень низький.

У кожну індивідуальну програму, яка призначається пацієнту, надаються строгі рекомендації щодо інтенсивності та обсягу навантажень, а також роз'яснення щодо механізму впливу кожної вправи на організм, і по дозуванні. В середньому, хворому рекомендується виділяти не менше 150 хвилин часу в тиждень на тренування середньої інтенсивності (наприклад, ходьба, біг підтюпцем, їзда на велосипеді, плавання).