Ovochi rac

Група фахівців, з Глобального інституту здоров'я, що знаходиться в Барселоні, встановила зв'язок, який існує між раком простати та грудей з пізніми вечерями. Під «пізніми» мається на увазі звичка приймати їжу менш ніж за дві години  до сну. Результати дослідження були опубліковані в спеціалізованому журналі International Journal of Cancer.

Як матеріал для аналізу були використані дані про хвороби 1205 пацієнток з раком грудей, і 621 пацієнта, з діагнозом - рак простати. Також була сформована контрольна група, що включала добровольців без онкологічних захворювань, до неї ввійшли 872 чоловіки та 1321 жінка. Учасникам цієї групи дослідники задавали питання щодо їх режиму сну і часу прийому їжі.

В результаті проведених опитувань і аналізу отриманої інформації було встановлено, що у людей, які вживали їжу як мінімум за пару годин до сну, ризик захворювання на рак молочної залози знижувався на 16%, а на рак простати - на 26%, в порівнянні з тими, хто йшов спати відразу після вечері. Цей ефект максимально проявлявся у жайворонків і у тих, хто слідував стандартним рекомендаціям з профілактики онкологічних захворювань. Зокрема, не зловживав спиртними напоями і підтримував здорову масу тіла.

На думку вчених, онкологічні захворювання молочної залози і простати часто обумовлені активністю різних гормонів, які змінюються залежно від добових ритмів організму. Саме тому пізні прийоми їжі стають однією з причин, які провокують збої добових ритмів, що згодом може привести до розвитку онкологічних захворювань.