Система Varian EDGE® це найсучасніший лінійний прискорювач і останнє досягнення в арсеналі неінвазивного лікування раку. Вона істотно перевершує попереднє покоління за технічними характеристиками.

Система Varian EDGE® широко представлена ​​в США, в Європі наявні кілька систем, одна з яких перебуває в Грузії. Система Varian EDGE® продемонструвала високі результати в терапії новоутворень будь-якого розміру і форми, з локалізацією в легенях, простаті, підшлунковій залозі і печінці, а також множинних метастазів. Як поза- так і внутрішньочерепні утворення піддаються лікуванню цією методикою.

varian 1

EDGE® - революційно нова система для променевої терапії та радіохірургічного лікування онкологічних захворювань

https://www.varian.com/oncology/products/treatment-delivery/edge-radiosurgery-system?cat=resources

https://www.varian.com/sites/default/files/resource_attachments/EDGE_brochure_RAD10621_05_19_secured.pdf

edge 1Переваги:

 - Субміліметрова точність на кожному етапі лікування - максимальний захист здорових тканин в процесі лікування

 - Лікування пухлин будь-яких локалізацій, будь-якого розміру і форми

 - Можливість лікування множинних метастазів протягом одного сеансу

 - Можливість лікування пухлин, недоступних або важко піддаються лікуванню хірургічним шляхом

 - Відразу після сеансу пацієнт може повернутися до звичного способу життя

 

Ділянки застосування EDGE®

edge 2

Головний мозок (Стереотаксична хірургія Intracranial SRS):

- Доброякісні та злоякісні новоутворення головного мозку

- Менінгіома, Аденома

- Гліобластома (GBM)

- Поодинокі і множинні метастази головного мозку

- Артеріо-венозні мальформації (AVM)

Стереотаксична терапія (SBRT)

- Хребет

- Легені

- Печінка

- Підшлункова залоза

- Передміхурова залоза

 

Радіаційні онкологи використовують три різних типи апаратури для стереотаксичної хірургії (SRS):

1.Гамма-ніж - цей арпарат використовує гамма-промені для лікування дрібних і середніх ракових і неракових пухлин головного мозку.

2. Лінійний прискорювач (LINAC) - EDGE®, відноситься до цього типу SRS. Лінійні прискорювачі використовують фотони - також відомі як рентгенівські промені - для лікування пухлин по всьому тілу і є найбільш прогресивними і вивченими на даний момент. Що відрізняє EDGE®, від іншої апаратури LINAC (кібер-ніж), так це його здатність відстежувати пухлини. Система відстеження Calypso® від Varian Medical Systems працює спільно з EDGE®, для відстеження пухлин в режимі реального часу, так що навіть пухлини, які легко переміщуються, такі як легкі і простата, можуть бути точно націлені за допомогою випромінювання.

3. Протонний пучок - новітній тип SRS, протонно-променева радіо-хірургія доступна тільки в декількох дослідницьких центрах в США - це технологія майбутнього. Протонні пучкові апарати можуть лікувати рак мозку за один сеанс або використовувати SRS для лікування пухлин по всьому тілу протягом декількох сеансів.

edge 3

Порівняння технологій EDGE®, гамма-ніж і кібер-ніж

- EDGE® має максимальну серед представлених на сьогоднішній день радіохірургічних систем потужність дози - до 2400 MU / хвилину, тоді як в кібер-ножі максимальна потужність дози становить 1000 MU / хвилину, що і визначає різницю в швидкості лікування аналогічних локалізацій на користь EDGE®.

- Сеанс опромінення на EDGE® займає всього 10-20 хвилин, в той час як сеанс лікування гамма-ніжем становить від 2 до 3 годин, кібер-ножем - від 20 хвилин до 1 години, протягом яких пацієнту необхідно залишатися нерухомим.

- Скорочення часу лікування дозволяє пацієнтові відчувати себе більш комфортно і знижує ризик похибок, пов'язаних зі зміщенням положення пухлини, втомою пацієнта від знаходження в одному положенні, які можливі під час тривалих сеансів.

- На відміну від системи гамма-ніж, призначеної тільки для лікування малих сферичних осередків діаметром до 3-4 см, прискорювач EDGE® здатний проводити лікування злоякісних новоутворень будь-якого обсягу і будь-якої форми.

- На противагу гамма-ножу, EDGE® дозволяє лікувати пухлини головного мозку без місцевої анестезії і фіксації голови жорсткою стереотаксичною рамою за допомогою гвинтів, що є не інвазивно і комфортно для пацієнта.

- Різниця з Cyber ​​Knife (кібер - ніж) полягає в тому, що лікування EDGE® не тільки більш точне, але і більш швидке. Іншими словами, лікарю не потрібно поміщати контрольні точки в кожну частину пухлини, яку необхідно обробити. Планування відбувається швидше, і курс лікування - швидше, з більшою точністю і та безпекою. Технологія кібер-ніж може тривати довше і, як правило, заснованиа на довірчому розміщенні. (Dr. Randolph-Jackson, chair of the Department of Radiation, MedStar Washington Hospital Center.)

edge 4

На відміну від звичайних радіотерапевтичних процедур, EDGE® дозволяє радіаційним онкологам впливати на пухлину в декількох напрямках і в більш високих дозах, при цьому ретельно відстежуючи навіть найменший рух пухлини. Це знижує ризик пропустити пухлину і допомагає мінімізувати шкоду і потенційні побічні ефекти, які виникають на здорових тканинах.

Пацієнти, які вирішили використовувати систему EDGE®, можуть спостерігати підвищення якості життя, тому що сеанси лікування зазвичай тривають всього кілька хвилин, без необхідності подальшого перебування в лікарні або хірургічного втручання.

Точний лазер подібний промінь EDGE® System дає хірургам можливість лікувати пухлини з більш високою точністю.

edge 5EDGE® захищає навколишні здорові тканини, використовуючи передові методи управління рухом, які допомагають виявити навіть легкий рух пухлини.

Уточнити можливість лікування в Грузії, а також з'ясувати ціни ви можете у наших лікарів-консультантів на сайті, https://polymedex.org/clinic/georgian-global-healthcare-group, які люб'язно нададуть відповіді на всі ваші запитання.


 edge 6

Марина Маглакелідзе,
віце-президент Асоціації Онкологів Грузії
клінічний директор НДІ Клінічної Медицини
асоційований професор ТДМУ