lancet

За допомогою реєстру GLOBOCAN 2018 фахівці відстежили по всьому світу близько 2,2 млн діагностованих випадків раку, які розвинулися в зв'язку з інфекційними захворюваннями. Третину з яких (780 тис.), зафіксовано в Китаї.

Згідно з результатами аналізу, більшість епізодів пов'язані з хелікобактерною інфекцією, вірусом папіломи людини (ВПЛ), гепатиту С і В. З інфекцією H. pylori пов'язували 810 тис. зареєстрованих в 2018 році онкозахворювань, переважно аденокарциному шлунка.

ВПЛ в 80% випадків викликав рак шийки матки, всього - 690 тис. захворювань на рак. Гепатити В і С призвели до 360 тис. та 160 тис. випадків відповідно, обидва найчастіше обумовлюють розвиток гепатоцелюлярної карциноми.

Захворюваність значно варіює в різних регіонах планети. У Східній Азії (37,9 випадку на 100 тис.) та Африці (33,1) зафіксовано найбільшу кількість епізодів, найменше в Північній Європі (13,6) і Західній Азії (13,8).

При цьому викликаний H.pylori рак найбільш поширений в країнах Близького Сходу, Східної Азії, Латинської Америки та Східної Європи. Регіони з високим ризиком ВПЛ-асоційованого раку включають Східну Азію і деякі африканські країни.

Lancet Global Health