hpv who


При збереженні нинішніх тенденцій число випадків ракових захворювань у світі в найближчі два десятиліття може вирости на 60%. Про це йдеться в зверненні Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), приуроченому до Всесвітнього дня боротьби проти раку

Близько 81% випадків нових захворювань припаде на країни з низьким і середнім рівнем доходу, де показники виживаності в даний час знаходяться на найнижчому рівні, говориться в повідомленні. Цим державам доводиться в першу чергу дбати про боротьбу з інфекційними хворобами і посилювати охорону материнства і дитинства, при цьому служби охорони здоров'я не мають обладнанням для профілактики, діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Медики роблять все можливе, щоб рак не ставав для пацієнтів смертельним вироком. За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейесуса, в найближчі 10 років можна врятувати не менше 7 млн ​​життів. Для цього необхідно отримати наукові дані з урахуванням конкретної ситуації в кожній країні і проводити активні заходи боротьби проти захворювання, залучаючи до роботи усі зацікавлені сторони.

Також в ВООЗ нагадали про ефективні заходи: профілактиці тютюну, вакцинації проти гепатиту і ВПЛ.