Порівняння внутрішньовенного ібупрофену з внутрішньовенним введенням кеторолаку в лікуванні болю при нирковій коліці; клінічне дослідження.   

 

Forouzanfar MM, Mohammadi K, Hashemi B, Safari S. Comparison of Intravenous Ibuprofen with Intravenous Ketorolac in Renal Colic Pain Management; A Clinical Trial. Anesth Pain Med. 2019;9(1):e86963

У цьому подвійному сліпому клінічному дослідженні пацієнти з нирковою колькою, які були доставлені до відділення невідкладної допомоги, випадковим чином розділені на 2 групи, які отримували внутрішньовенний ібупрофен або в/в кеторолак,. Порівняно ефективність вказаних препаратів  (зменшення болю через 15, 30 і 60 хвилин після ін’єкції) , успіх лікування та можливі побічні ефекти.

Загалом 240 пацієнтів із підозрою на ниркову коліку із середнім віком 27,38 ± 12,32 року були випадковим чином розподілені на 2 групи по 120 осіб, які отримували внутрішньовенне лікування кеторолаком або ібупрофеном. Обидві групи були в однаковому стані щодо віку (P = 0,56), статі (P = 0,78), анамнезу сечокам’яної хвороби (P = 0,40), життєвих показників (P > 0,05), розміру каменів (P = 0,73), розташування каменів (Р = 0,13) і інтенсивності болю при надходженні (Р = 0,32). Через 15, 30 та 60 хвилин після введення кеторолаку інтенсивність болю в цій групі  була значно вищою, ніж у групі, яка приймала ібупрофен (P <0,0001 для всіх порівнянь), але ці відмінності не були клінічно значущими. Через п’ятнадцять хвилин після ін’єкції рівень успіху лікування був значно вищим у групі, яка отримувала в/в ібупрофен (P <0,0001). Через 60 хвилин, кількість випадків повного полегшення досягла 37 (30,8%) пацієнтів у групі кеторолаку та 83 (69,1%) пацієнтів у групі ібупрофену. Суттєвої різниці в побічних ефектах між двома групами не було виявлено (P = 0,35).

Висновки

Результати цього дослідження показують, що ібупрофен є більш швидкодіючим препаратом порівняно з кеторолаком для контролю болю, спричиненого нирковою колікою. Крім того, його швидкість повного зняття болю була вдвічі більшою, ніж у кеторолаку. Оскільки побічні ефекти, які спостерігалися для ібупрофену в цьому дослідженні, були дуже слабкими, пропонується використовувати цей препарат для лікування та контролю болю пацієнтів з нирковою колікою.

Повний текст статті розміщено за посиланням:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6412918/