C:\Users\User\Desktop\Вебинары 7.05_14.05_20.05\IMG-75182130b193ad1b2e7248fae9b8362c-V.jpg

НОВИНИ КОЛОПРОКТОЛОГІЇ ТА ХІРУРГІЇ

Фаховий науково - практичний семінар:

«Сучасні виклики та проблеми антибактеріальної терапії. Псевдомембранозний коліт»   -     про це і не тільки говорили експерти у науковому заході. Зокрема, питання внутрішньочеревних інфекцій та шляхи їх подолання розглянув проф. В.І.Черній. 

Щодо псевдомембранозного коліту – в останній час це питання стало неабияк актуальне з огляду на широке застосування антибіотиків.

Псевдомембранозний коліт - це захворювання, що характеризується пошкодженням слизової оболонки товстої кишки з вогнищевими або дифузними фібринозними плівками, що виникають в результаті впливу факторів патогенності Clostridium difficile. Це захворювання стала досить поширеним в останні роки. Незважаючи на те, що клінічні прояви ПМК вельми варіабельні, найчастіше у хворих відзначають тривалу діарею, інтоксикацію, біль в животі та  зміни лабораторних показників - підвищений лейкоцитоз на тлі антибіотикотерапії. Досить часто стикаючись з проблемою діареї на тлі або після закінчення застосування антибіотиків, лікарі і пацієнти схильні пов'язувати її появу з розвитком дисбіозу. Останній може супроводжуватися супер¬інфекцією і клінічно значущою активацією умовно-патогенних ентеробактерій з розвитком коліту і ентероколіту.

Ванкоміцин - кращий пероральний антибіотик для лікування хворих на тяжкі форми ПМК. Він же є антибіотиком вибору і при лікуванні стафілококового ентероколіту. 

З урахуванням того, що ванкоміцин не всмоктується в шлунково-кишковому тракті, при пероральному застосуванні в дозі 0,5-2 г / добу, розділеною на 3-4 прийоми, його концентрація в калі становить 500-2000 мг / л. Навіть доза 125-250 мг 4 рази на добу забезпечує досить високу концентрацію в калі при наявності у хворого профузной діареї.

Виражене поліпшення відзначають вже через 3-4 діби застосування ванкоміцину. Для придушення збудника і припинення продукції токсинів достатньо 10-денного курсу лікування.