Оптимізація периопераційного знеболення  

 

Протягом багатьох десятиліть проводяться пошуки найкращого методу знеболення, але й досі універсального рішення не знайдено. Проблема адекватного та безпечного знеболення є вельми актуальною. Так, за результатами опитування, 59% пацієнтів відмічають недостатнє знеболення в периопераційному періоді.

 З іншого боку – використання опіоїдів для периопераційного знеболення останнім часом набуло масштабів «епідемії». Зважаючи на побічні ефекти та недоліки вказаних чинників – важливо оптимально зменшити  дози опіатів.  Депресія дихання, гіпоксемія, брадикардія, гіпералгезія – це лише невелика частина з усього переліку  побічних явищ внаслідок впливу опіоїдних  аналгетиків.

На теперішній час поняття мультимодальної аналгезії стало невід’ємною частиною в виборі алгоритму знеболення та плану анестезіологічного забезпечення пацієнта.

Посилаючись до «Драбини знеболення», запропонованої ВООЗ ще у 1986 р., ненаркотичні анальгетики та НПЗЗ є обов’язковими єлементами в комбінації засобів на кожному етапі лікування болю від слабкого до вираженого.

Серед низки НПЗЗ існують засоби з різним рівнем протизапальної, аналгетичної та жарознижуючої дії. Але добре відомим своєю безпекою, ефективністю та універсальністю є Ібупрофен. Протягом тривалого часу спеціалісти всього світу мають змогу використовувати ібупрофен в різних лікарських формах. Відтепер в Україні доступний Бупірол (ібупрофен) у вигляді розчину для в/в інфузій  400мг/100 мл.

Застосування Бупіролу (ібупрофену в/в) стало можливим в периопераційному знеболенні, мультимодальній аналгезії, симптоматичному лікування гарячки при  різних станах, в тому числі і СOVID-19.

 

Професор С.О. Дубров в своїй лекції вказує на раціональність використання Бупіролу (ібупрофену в/в) для оптимізації периопераційного знеболення.