vitamindУ більшості випадків виявлення карциноми молочної залози, залежно від типу клітин в пухлині, лікарі призначають жінкам терапію антигормонами, яка здатна знизити кількість жіночого статевого гормону естрогену в організмі.

Таке лікування блокує гормональні рецептори на клітинах пухлин та не дає жіночим статевим гормонам на них впливати (у більшості випадків жіночі статеві гормони стимулюють ріст та розвиток злоякісного новоутворення молочної залози та допомагають поширенню метастазів).
Антигормональне лікування має менші небажані наслідки у порівнянні з терапією хімічними препаратами, але часто наявні досить сильні суглобові та м'язові болі та утруднення рухливості. Такі болі виявляються майже у половини пацієнток, які отримують антигормональне лікування.
Вчені з Washington University School of Medicine in St. Louis виявили, що постійне вживання вітаміну D значними дозами знижує біль при антигормональній терапії.
Було досліджено 60 пацієнток, що скаржилися на суглобові та м'язові болі під час лікування анастрозолом.
Учасниць дослідження розділили на 2 групи. Пацієнтки, які ввійшли до експериментальної групи повинні були протягом тижня щоденно приймати 400 МО вітаміну D та одиноразово капсулу даного вітаміну, яка містила 50 000 МО. Жінки, які ввійшли до складу контрольної групи також приймали вітамін D доза якого складала по 400 МО щодня, але один раз на тиждень вони отримували плацебо замість капсули з високим вмістом вітаміну.
За свідченням пацієнток, що брали участь у даному дослідженні
в експериментальній групі щотижнево помічалось зниження інтенсивності м'язових та суглобових болей. «Значна частина жінок приймають антигормональну терапію і відчувають при цьому значний дискомфорт і біль. Дане дослідження змоде допомогти полегшити їм життя », - відмітила професор Антонелла Растеллі